Systemické intervencie v tímoch a organizáciách

Určite si každý z nás želá, aby intervencie, ktoré každodenne robíme v tímoch, prinášali výsledok. Zo systemického hľadiska (hľadiska systému/celku) je intervencia aktivita alebo zásah, po ktorých tím alebo ľudia v tíme konajú z iného vnútorného miesta alebo z novej perspektívy. Či už ste tím líder, manažér, majiteľ firmy alebo tímový kouč, robiť intervencie zvnútra von si vyžaduje, aby ste sa skutočne spojili s tímom a milovali ho taký, aký je. Aj keď nefunguje dobre.

Tímy sú ako živé bytosti s vlastnou vôľou a často veľmi dobrou pamäťou. Niekedy sa pohybujú presne opačným smerom ako členovia tímu. Na koho sa teda zamerať? Na členov tímu alebo na celok nazývaný „tím“? Mimochodom, pod tímom rozumejte aj organizáciu, oddelenie, startup, združenie či rodinnú firmu.

Čo si odnesiete?

Počas týchto troch dní sa dozviete, čo vlastne systemické intervencie sú a ako vytvoriť podmienky k tomu, aby sa ujali.

Okrem teoretického rámca k systemickému prístupu sa dozviete, ako osvedčené systemické intervencie aplikovať na vaše situácie v tímoch.

Budete skúmať, z akého vnútorného miesta/postoja intervencie robíte a aký to má vplyv na výsledok.

Vysvetlíme vám poradie intervencií, vďaka čomu budete jasnejšie vnímať, aký prvý krok je potrebné urobiť, aby ste s tímom urobili užitočný posun.

Budete môcť preskúmať, akú úlohu zohrávajú vaše vlastné vzorce v práci s tímom a ako tieto vzorce užitočne použiť namiesto toho, aby boli kontraproduktívne.

Ukážeme vám a precvičíte si intervencie tak, aby ste ich mohli následne vykonávať sami.

Stručne povedané: cez praktickú prácu sa tu môžete veľa naučiť a rozvinúť svoju schopnosť podporiť potenciál tímu.

Kto a čo je vítané?

Či ste vedúci tímu, manažér, majiteľ firmy alebo konzultant, všetci ste srdečne vítaní.

Rovnako sú veľmi vítané vaše prípady či aktuálne výzvy. Budeme s nimi pracovať a zároveň ich využívať na učenie.

Kedy a kde?

18. – 20. apríla 2024, 9:30 – 17:00, Penzión Berea, Modra-Harmónia

Programom vás prevedú: Jan Jacob Stam & Dees van de Hoef

Jan Jacob je organizačný a tímový konzultant, medzinárodne uznávaný líder v oblasti systemickej práce. Od roku 1996 je zanietený pre systemickú prácu v organizáciách a to vo viac ako 40 krajinách. Spoločne s kolegyňou Dees, s ktorou založili spoločnosť TeamConnect, privádzajú ľudí a tímy do kontaktu s ich plným potenciálom. Nielenže sa vzájomne dopĺňajú, ale spolu sú viac ako súčet častí. Namiesto toho, aby svoje rozdiely prekonávali, rozhodli sa ich využiť. Ale to musíte zažiť na vlastnej koži… Rezervujte si miesto ešte dnes.

Organizátorky podujatia: Petra Fusková & Daniela Sovinec, Maxilogy

Cena: 670 Eur (vrátane coffee breaks)

V prípade záujmu o ubytovanie s raňajkami priamo v Penzióne Berea, prosíme uviesť túto informáciu v prihlasovacom formulári. Obedové menu na objednávku bude zdieľané s účastníkmi pred podujatím.

Doprajte si zážitok zo systemického prístupu v práci s tímami. Táto kniha je tu pre vás a tímy, ktorých ste súčasťou. Objednať si ju môžete v našom e-shope.